Otel Temizliği

Otellerin temizliği hem insanların sağlığın korunması açısından daha önemli bir yer ifade ederken, aynı zamanda da söz konusu otelin prestiji içinde ticari bir anlam ifade etmekle değerli ve önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu anlamda, otel işletmecilerinin otel temizliği hususunda anlaştıkları firmalarda dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır.

  • Temizlik firması, kaliteli ve sağlıklı iş yapmalıdır.
  • Kimyasalları gereği kadar kullanmalı, uygun olmayan temizlik maddelerini temizlikte kullanmamalıdır. Otelin mobilyalarına, malzemelerine zarar verecek bir kimyasal içerik araçlarında bulundurmamalıdır.
  • Yukarıda ki maddelerin sağlanması için temizlik firmasının deneyimli ve eğitimli elemanlara sahip olması gerekir. Kaliteli bir maziye ve referanslara sahip olması gerekir.
  • Temizlik firmaları Avrupa standartlarına uygun bir hizmet vermelidir. Aksi halde kritersiz ve kuralsız yapılan temizliklerde, sorunlar ve istenmeyen görüntüler meydana gelecektir.
  • Otel işletmecilerinin temizlik firması konusunda dikkatli olmaları, otelin genel görünümü, prestiji, hijyen standartları açısından önemlidir.

Avrupa Temizlik Firması Sizinle…

Otellerin müşteri profillerini bilmek, nasıl bir otel temizliği dilediklerini anlamak demektir. Bu anlamda Avrupa Temizlik firması olarak, otellerin hijyen ve temizlik kurallarını baştan yazmaktayız. Otel odalarından, en ince ve gözden uzak alanlarına kadar hijyen bir ortamın sağlanmasının nedeni, müşterilerin en ince ayrıntılara kadar dikkat ettiklerini bilmemizden kaynaklanmaktadır. Otellerde kalmak isteyen müşteriler, en ince ayrıntılara kadar dikkat ederek, en ufak bir pürüzde olumsuz bir imaja otel hakkında sahip olabilirler. Bu nedenle hijyenlik, otellerde daha dikkatle sağlanması gereken bir değer ifade ediyor.
Otel temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, odalardır. Odaların çarşaflarının temizliği kadar, düzeni de önemli bir hususiyeti ifade eder. Bunun için çarşafların nizam ve intizam içerisinde yataklara serilmiş olması gerekir. Perdelerin temizliğinden can ve çerçevelerin bakımına kadar, önemle temiz tutulması gereken odalar ve banyo, tuvalet gibi alanlar, prestij ve insanların sağlığı açısından önemlidir.
Odaların temizlenmesinden sonra, koridorların ve resepsiyon gibi alanların temiz tutulmasına da dikkat edilmeli. Otel girişlerinin hijyen olması, havadar olması, temiz bir kokuyla desteklenmesi, müşterileri olumlu etkilenmesi açısından diğer önemli bir mesele olmaktadır. Otel işletmecilerinin seçmiş oldukları firmalar, en ince ayrıntılara kadar dikkat edebilecek, işinin ehli firmalar olmalıdır. Referansları ve çalışma şekliyle sektörde en iyi temizlik firması olan Avrupa Temizlik, standartlarını üst seviyede tutarak memnun kalacağınız hizmetler vermektedir.

Otel temizliği özen ister…

Otellerinizin müşterileriniz nezdinde çekici ve tercih edilebilir olmasını sağlamak adına çok çalıştığınızın farkındayız. Ancak temizlik firmasının sizin kadar çalışacak olmaması, otel temizliğinin istenilen kalite ve seviyede olmamasına, dolayısıyla sizin emeklerinizin de boşa gitmesine neden olacaktır. Otelleriniz de her ne kadar eğlence, tatil, dinlenme gibi tesisler modern olsa da, lüks ve tercih edilebilir odalar meydana getirmiş olsanız da, temizlik konusunda verimsiz bir firma işlerinizin doğru ilerlememesine neden olabilir.
Avrupa Temizlik firması kurumsal yapıya sahip olan ve hedeflerinizi hedefleriniz yaparak otel temizliğine önem veren bir yapıya sahiptir. Eğitimli kadrosu, çalışkan ve azimli ekip liderleriyle otellerinizin en ince ayrıntılarına kadar sağlıklı temizlik çalışmaları yapan Avrupa Temizlik firması, otellerinize değer katacak çalışmalar yapmaktadır. Ücretsiz keşif hizmetinden sonra en kısa sürede otelinizin baştan aşağıya hijyen ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlayan şirket, mutat temizlik operasyonları sayesinde her zaman otelin hijyen kalmasını ve müşteriler gözünde değerinin artmasını sağlamaktadır.
Otelinizin iç ve dış temizliklerinden sorumlu bir firma arıyorsanız, Avrupa standartların hizmet veren Avrupa Temizlik firması, her zaman yanınızdadır.

Oda Hijyen Memnuniyeti 100%
Ortak Alan Temizlik Memnuniyeti 97%
Sosyal Alan Temizlik Memnuniyeti 95%
Müşteri Memnuniyeti 96%
Çalışan Memnuniyeti 98%