Hastane Temizliği Bilgiye ve Deneyime İhtiyaç Duyar..

Hastane temizliği en önemli ve hassas temizlik ihtiyacı olan kurumlardan birisi. Düşünüldüğü zaman hastaların çeşitli mikroplar nedeniyle tedavi gördükleri hastanelerde, mikropların kolla gezmesi veya temizlikte rehavet gösterilmesi, hastaların şifa bulmasına değil, daha fazla mikrop kaparak hastalıkların sürmesine ve devam etmesine neden olur. Bu bakımdan hastaların kendilerini daha ferah ve havadar bir mekanda hissetmeleri, hastanenin görünümünden memnun olmaları gerekir. Bunun sağlanması adına hastane temizliği işinin eğitimli ve deneyimli firmalara verilmesi gerekir.
Avrupa Temizlik firması, mazisinde yer alan mutlu müşterilerinin yanı sıra, deneyimli ekip ve kendine has temizlik stratejisi sayesinde, mekanların mikroplardan arındırılması, mikropların oluşumunun önlenmesi, toz, küf, parazit ve diğer istenmeyen maddelerin yok edilmesi adına titiz bir çalışma meydana getirmektedir. Bu anlamda eğitimlere tabi tutulan kadrosuyla, hastane temizliği konusunda bilinçli ve eğitimli kadrolara sahiptir. Hastanelerde tedavi gören kişileri rahatsız etmeden gerekli temizlik işlerinin uygun bir şekilde yerine getirilmesini sağlayan temizlik vazifelisi çalışanlarımız, her hasta odasının en ince ayrıntısına kadar temizlenmesini sağlamaktadır.
Özellikle tuvalet ve banyoların temizliği hususunda, bakterilerin ürememesi ve yok olması için dikkatli çalışma sarf etmektedirler. Kapı kollarından banyolarda bulunan duşakabinlerin temizlenmesine, lavaboların mikroplardan arındırılmasına kadar dikkatli bir çalışma yürütülmektedir. Çöplerin değiştirilmesi, çöp kutularının dezenfekte edilmesi ve diğer mikrop saçabilecek alanların temizliğine kadar doğru bir yol izlenmektedir.
Kimyasal konusunda bilinçli olan ekip, lavabo ve dengi yerlerde kullanılan kimyasallardan tedavi olanların zarar görmemesi adına sıkı bir durulama işlemi yapmaktadırlar. Avrupa Temizlik firması olarak, mekanların temizliğinin insan sağlık ve önemi için gerekli olduğunu bilen bir mantıkta çalışan ekibimizle, zararlı hiçbir temizlik maddesinin kullanılmamasını sağlıyoruz. Hastane içerisinde bulunan araç ve gereçlerin zarar görmemesi, kapıların veya diğer malzemeleri yıpratacak bir kimyasalın kullanılmaması, karışımlarında zehir veya dengi etkilere sahip olacak temizlik maddelerinin ekip malzemelerinde bulundurulmamasına kadar pek çok hassas konuya dikkat eden firma, hastane temizliği işinin en iyi uygulayıcısıdır.

Sağlıklı temizlik her şeyin başı…

Hastane temizliği hususunda sadece hasta odalarının temizlenmesi değil, aynı zamanda koridor ve diğer oda ve bölmelerin temizliği de önemlidir. Hastaneler sürekli ziyarete uğrayan ve dışarıdaki mikropları sürekli olarak girebileceği bir mekanı ifade eder. Bu anlamda insanların yoğun olarak bulundukları koridorlar ve giriş bölümlerinin sürekli temiz tutulması, kullanılan lavabo ve tuvaletlerin aralıklarla temizlenmesi, hijyenin sağlanması için önemli bir hususu ifade etmektedir.
Hastanın taburcu olmasından sonra odasına başka bir hastanın gelmesi ihtimali düşünüldüğünde, bundan önce yapılması gereken temizlikte önem arz etmektedir. Bu anlamda boşalan odanın yatak çarşaflarından tutunda, çöpüne kadar her şeyin yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekir. Odanın havalandırılması, tozlarının alınması ve yeni bir hastanın temiz şekilde kullanabileceği bir mekana dönüştürülmesi gerekir. İnsana değer verilen her yerde temizlikte aynı şekilde bir değer ifade eder. Hastaların tozdan veya dengi maddelerden etkilenmemesi adına sağlıklı bir temizliğin hastanelerde yerine getirilmesi, kaliteli ve işinin ehli firmalarca yerine getirilebilir.
Bu anlamda tecrübesi, titiz çalışmaları, deneyimli ve eğitimli kadrosu, ilkeli çalışmasıyla Avrupa Temizlik firması sizlerin yanındadır. Tüm hastane kurumlarının temizlik işleri alınmadan önce detaylı bir keşif çalışmasıyla hastanenin planının belirlenmesi, temizlik stratejisinin oluşturulması ve en iyi modelin ortaya konulması adına çalışıyor ve hastanelere hijyen, ferahi nezih bir ortamı her zaman sunuyoruz. Doğal ve organik bir temizlik hizmetinin hastaneler için öneminin farkında olan bir ekiple, hastanelerin daha hijyen ve sağlıklı olmasını temin etmekten memnunuz.

Yönetimsel Başarı 92%
Operasyonel Başarı 95%
Müşteri Memnuniyet 96%
Çalışan Memnuniyet 99%