Okul Temizliği Titizlik İster..

Avrupa Temizlik firması olarak, ilk ve orta okul temizliklerinden, lise, üniversite ve dershane temizliğine kadar pek çok eğitim kurumunun hijyen ve temiz olması için ayrıcalıklı bir çalışmaya imza atıyoruz. Çocukların daha ferah ve temiz alanlarda eğitim ve öğretimlerini tamamlamaları, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sonlandırmaları açısından önemlidir. Okudukları eğitim yuvalarının hijyen hususunda pekte yakışır bir manzara sergilememesi, çocukların okulda temizlik konusunda ki eğitimin faydalı olmaması açısından da kötü bir örnek teşkil edecektir. Bu sebeple okul temizliği, hijyen bir ortamın sağlanmasının yanında çocuklara verilmiş bir ders, örnek alınmasını sağlayan bir manzarayı teşkil ettiği için ayrıca bir öneme sahiptir.
Okul temizliği sanıldığı gibi, sınıf ve koridorların temizlenmesinden ibaret değildir. Bunun yanında çocukların sağlık durumlarına etki edebilecek pek çok farklı durumun söz konusu olduğunu deneyimli ve eğitim temizlik firmalarının ekipleri bilmektedirler. Koridorlar içerisinde sürekli koşan ve eğlenen öğrencilerin toz ve duman arasında sağlık sorunları yaşaması, havada uçuşan mikroplara kolay bir şekilde temas etmeleri, sağlık sorunları yaşamalarına sebep olur. Koridorların toz konusunda titiz bir çalışma yapılarak her zaman temiz durumda bulundurulması, ferah ve sağlıklı bir koridorun meydana getirilmesi gerekir. Bunun yanında sınıfların temizliği de ayrı bir önem ve hassasiyet gerektirir. 45 dakika aynı havayı solumak durumunda kalan öğrencilerin sınıflarında nezih bir temizlik söz konusu olmazsa, sürekli üreyen mikrop ve bakteriler kötü havayla beraber daha çok tiksindirici ve zararlı bir yapıya dönüşür.
Çocukların ders anlama ve öğrenme yeteneklerine de zarar verecek olan bu manzaranın giderilmesi, sağlıklı bir temizliğin sınıflarda da uygulanmasıyla ancak mümkün olabilir. Sınıfların paspaslarından, sıraların temizlenmesine ve atıkların boşaltılmasına kadar her nokta, steril bezler kullanılarak ayrı ayrı yapılmalıdır. Çocukların kimyasal maddeler zarar göreceği düşünülerek, daha doğal bir temizleme stratejisi uygulanmalı, çocukların kimyasal temizlik maddelerinden etkilenebilecekleri düşünülmelidir. Bu sebeple Avrupa standartlarına uygun temizlik anlayışıyla hareket eden Avrupa Temizlik firması, okulların layık bir hijyen vasfına kavuşması için eğitimli kadrolarıyla beraber titiz çalışmalar vücuda getirmektedir. Okul temizliği konusunda tüm temizlik takımlarımızın geleceğimiz için birer değer ifade eden çocuklara ve genç yeteneklere ideal ortamın sunulmasının ne kadar önemli bir vazife olduğu bilincini veriyoruz.

Temizlik bir değer yaratmaktır…

Okul temizliğinin deneyimli ve tecrübeli ekipler tarafından yapılarak, okullarda ideal ortamın sağlanması önemli bir vazifedir. Bu anlamda bir değer yaratmak, temizlik firmalarının öncelikleri arasında olmalıdır. Avrupa Temizlik firması, ön keşif çalışması sayesinde temizlik plan ve projelerini hijyen ve ferah bir ortam meydana getirmek, okulun görünüm ve modernliğine bir değer katmak, ailelerin çocuklarını sağlıklı ve temiz ortamda bıraktıklarını düşünmelerine yardımcı bir manzara meydana getirmek gibi ideal değerler yaratmaktadır. Sadece ortamın sağlık açısından hijyen hale getirilmesini ve bu ortamın korunmasını sağlamak tek vazife olarak addedilmiş değildir. Bunun yanında, okul veya diğer halka açık kurumların vermiş oldukları hizmetin kalitesine değer katıp, müşteri veya halkın memnuniyetinin sağlanmasında yardımcı olmak, önemli bir vazife olarak addedilir.
Okul temizliği hususunda deneyimli ekip, ailelerin kaygı duymadan çocuklarını eğitim yuvasına gönderebilecekleri nezih ortamın gözle görülür bir şekilde ortaya çıkarılmasını sağlayan ve bu ortamın korunması için mutat kontrol ve temizlik çalışmalarını yapan bir çalışma stratejisine, aşkına ve ilkesine sahiptir. Kaliteli, sağlıklı, ferah, hijyen, memnun kalabileceğiniz bir okul temizliği için biz hazırız.