Gemi ve Yat Temizliği..

Gemilerin temizliğinin çok dikkatli yapılması gerekir. Uzun süre kullanılmayan gemilerin mutfaklarından lavabo, tuvalet ve banyolarına kadar özenli bir temizliğin yapılması, insanların sağlığı açısından önemli bir kriterdir. Gemilerin güvertelerini yıkanması ve temizlenmesi işlemleri, doğru kimyasallar kullanılarak yapılmalıdır. Kaptan köşkü gibi öneli ekipmanların bulunduğu alanlarda da doğru temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Geminin elektronik aksamına zarar vermeden titiz bir temizlik çalışması yapılmalıdır. Geminin mutfaklarında bulunan malzemelerin kaynar sularda yıkandıktan sonra, deterjanla temizlenmesi, uzun süre beklemiş olan malzemelerin mikroplarının kırılması açısından önemli bir husustur.

Gemilerde bulunan odaların temizlenmesine de dikkat edilmelidir. Banyo, lavabo gibi mikropların türediği ve yayıldığı mekanlarda etkili kimyasallar kullanılmalı ve bol su ile durulama yapılmalıdır. Havalandırmaların temizliğinden, cam ve çerçevelerin temizliğine kadar ince detaylar unutulmamalıdır. Zeminin temizliğine dikkat edilmeli, halıların altı temizlenmeli, halılar zemine yapışıksa, vakumlu makinelerle kuvvetli bir temizlik yapılmalıdır. Avrupa Temizlik firması sayesinde gemilerin temizlik işleri daha düzenli ve detaylara dikkat edilerek yapılmaktadır.
Deneyimli ve tecrübeli olan firmamız sayesinde gemilerin büyükleri sorun olmadan, en ince ayrıntılarına kadar temizliğin kaliteli bir şekilde yerine getirilmesi sağlanır. Avrupa standartlarına uygun prosedür sayesinde temizlikte bir düzen ve plan izlenmektedir. Böylece çalışanlar ekip olarak etkili bir temizlik meydana getirmektedir. Gemi ve yat temizliği konusunda yardım almak isteyenler, müşteri biriminden daha fazla bilgi alabilirler.

Yatlarınız değerlidir…

Önemli meblağlar ödenerek alınan yatlarınızın bilinçsiz ve deneyimsiz firmalarca temizlenmesi durumda, lüks aksam ve eşyalarına zarar gelebileceğini biliyor musunuz? Eğer uygun olmayan temizlik malzemesi ve kimyasallarının kullanılması durumunda, yatların özel hazırlanmış kaplamalarına, eşyalarına zarar gelebilir. Bunun için temizlik çalışanlarının deneyimli ve eğitimli olması gerekir. Aksi bir durum yat temizliğinin sorunlu olmasına ve karşınızda muhatap bulamayacağınız bir olaya dönüşür. Avrupa Temizlik ekibi, deneyimli ve eğitimli takımlarda oluşmaktadır. Yat temizliğini en ince ayrıntılarına kadar ücretsiz keşif sırasında tasarlarlar.

Lavabo, tuvalet, banyo gibi alanların sağlıklı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Zeminin vakumlu makinelerle temizlenmesi, parlatılması gereken alanların parlatılması gerekir. Bu işlemler yapılırken masif veya PVC kaplama olan yerlerin zarar görmemesi önemlidir. Güvertenin yıkanması, camların silinmesi, tozların alınması yapılması gereken mutat çalışmalar içerisindedir.

Yatlar uzun süre limanda bağlı kaldıklarından her türlü kirlenmeye maruz kalabilirler. Bu nedenle periyodik bakım ve temizliklerinin yapılması, yatların sağlıklı olmasına neden olacaktır. Yatın içerisinde bulunan lüks mobilya ve koltukların silinmesi ve yıkanması, yıpranmalarının önüne geçmek ve bakterilerin üremesini engellemek açısından yapılması gerekenler arasında yer alır. Tüm bu hizmetler yerine getirilirken dikkat edilmesi gereken eşyaların ve yatın zarar görmemesidir. Bunun içinse kimyasalların bilinçli bir şekilde kullanılmasından, sadece temizliğin yoğun kimyasal kullanılarak yapılmadığını bilmek gerekir.

Avrupa Standartlarında temizlik çalışması yaparak gemi ve yat temizliğinde zararsız uygulamalara imza atan Avrupa Grup, en iyi temizlik prosedürüne sahip olan temizlik şirketleri arasında yer almaktadır. Yatlarınızın değerine uygun bir temizliğin yapılması, gemilerin kaliteli temizlik anlayışıyla estetik ve hijyen bir mekana dönüşmesi için doğru şirketle anlaşmak önemlidir.

Gemi ve yat temizliği konusunda deneyimi ve tecrübesiyle yanınızda olan Avrupa Grup, ferah alanların sağlanması, hijyen ve yaşanılabilir mekanların temin edilmesi adına yüksek kalite standartlarını baz alarak çalışmaktadır.